OBSŁUGA SOCIAL MEDIA

Obsługa Social Media, Specjalista ds. Social Media, Wirtualna AsystentkaObecnie obserwujemy trend, że media społecznościowe takie jak Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn, YouTube wypierają klasyczne strony internetowe i blogi. W konsekwencji dobrze skoordynowana obsługa social media staje się wręcz niezbędna. Większy ruch odnotowuje się właśnie tam. Użytkownicy chętniej komentują posty na portalach społecznościowych niż na  blogach. Występują tam przeważnie pod swoim prawdziwym nazwiskiem a nie jak wcześniej – nickiem/pseudonimem. Spędzają w social mediach bardzo dużo czasu, nawet po kilka godzin dziennie. Można wprost powiedzieć, że niekiedy marnują tam swój czas scrollując bez celu wciągnięci w ogromną sieć sieć.

Prawda jest taka, że ludzie przeglądają media społecznościowe częściej na telefonach niż na komputerach.

To wszystko trzeba brać pod uwagę analizując zachowania w Internecie. Użytkownicy wymieniają się tam opiniami, poszukują inspiracji, produktów i usług. Podejmują decyzje o swoich wyborach na podstawie tego ile kto ma polubień, serduszek, obserwatorów, komentarzy a także pozytywnych recenzji. Patrzą na liczby jakie dany profil ma oraz emocje jakie wywołuje.

W mediach społecznościowych trwa nieustanna rywalizacja o Twoją uwagę. Dlatego każdy, kto tam się promuje szuka sposobu aby być zauważonym i stworzyć liczną społeczność fanów. Jeśli zdobędziesz zaufanie odpowiedniej grupy odbiorców, możesz i Ty zacząć wpływać na ich postawy, opinie i decyzje o zakupach. Domyślamy się, że taki dokładnie jest cel Twojej marki w sieci.

Marketing w mediach społecznościowych przy ich potężnym wpływie na opinię publiczną jest dziś koniecznością.

Na popularnych portalach znajduje się przestrzeń zarówno dla pojedynczych osób jak i dla firm i marek. Warto zaprojektować swój wizerunek w nich tak samo jakby projektowało się stronę internetową. Ogólnie rzecz biorąc zrobić to na podstawie przemyślaniej strategii, patrząc na wszystko całościowo. Aby dobrze prowadzić kampanię dla swojej marki i przyciągać jak najwięcej obserwatorów obsługa social media nie możne odbywać się bez planu. Wrzucanie przypadkowych, nic nie wnoszących postów absolutnie nie wchodzi w grę. Aczkolwiek pewna spontaniczność w niektórych sytuacjach też jest mile widziana.

Z pewnością musimy zadbać o dobre zdjęcie lub logo profilowe, o banery w tle o atrakcyjne merytorycznie i wizualnie posty. To jest podstawa. Wiemy, że obraz a tym bardziej wideo przyciąga uwagę o wiele mocniej niż tekst. Obejrzenie czegoś co zostało podane w atrakcyjnej formie zajmuje o wiele mniej czasu niż przeczytanie.

Aby ciągle zdobywać nowych obserwatorów, zatrzymywać na długo tych, którzy są już z nami i tworzyć zaangażowaną społeczność konieczna jest cierpliwość i wytrwałość poprzez regularne dostarczanie wartościowych treści. Nie obejdzie się bez wchodzenia w interakcje z użytkownikami, odpowiadanie na ich potrzeby i komentarze oraz wymienianie się wiadomościami. Tak czy inaczej to wszystko najbardziej generuje ruch. Obsługa social media to przede wszystkim komunikacja. Wiele firm kontaktuje się z klientami właśnie poprzez swoje profile na portalach społecznościowych.

W czym możemy Ci pomóc odnośnie obsługi social media?

Wykonamy dla Ciebie pracę z pogranicza zawodów Community Manager (Social Media Manager) – Specjalista ds. Social Media i Virtual Assistant (VA) – Wirtualny/a Asystent/ka.

Zajmiemy się obsługą Twoich profili społecznościowych, abyś Ty mogł w tym samym czasie zająć się innymi aspektami swojej marki. Opracujemy strategię rozwoju i zdobywania nowych obserwatorów.

Zrobimy analizę kim jest Twój docelowy obserwator, jakie ma gusta, czym się zajmuje, gdzie bywa. Opracujemy w jaki sposób skłonić go do podjęcia określinej akcji np. polubienie, komentarz, dołączenie do grona Twoich fanów, zapoznanie się z Twoją treścią, zakupy w Twoim sklepie.

Poprowadzimy za Ciebie profil firmowy na Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest czy LinkedIn.

Zaplanujemy tzw. kalendarz postowania czyli jakie posty publikować w określonym czasie, uzależnionym od aktualnych wydarzeń, sezonów, świąt, trendów. Regularnie będziemy projektować kilka postów naprzód. Zajmiemy się komunikacją z Twoimi dobiorcami, odpisując na ich komentarze i wiadomości, informując o ważnych sprawach, wydarzeniach czy promocjach Twojej marki oraz rozwiązywać ich problemy.

Zrobimy analizę popularnych hastagów w Twojej branży za pomocą narzędzi hastag trackers. Na jej podstawie pomożemy Ci przygotować treść kolejnych postów i wybierzemy hastagi jakie będą do nich dodawane.

Przygotujemy spersonalizowaną i spójną wizualnie grafikę dla Twojego profilu.

Stworzymy logo lub zdjęcie profilowe, ilustracje, grafiki i fotografie do poszczególnych postów. Sprawdź szczegóły: Projektowanie graficzne

Wykonamy za Ciebie czynności czasochłonne i monotonne, takie jak wyszukiwanie informacji w sieci jako inspiracji do kolejnych postów i potrzebnej do dalszego prowadzenia kampanii. Przeskanujemy inne profile i grupy dyskusyjne. Zapoznamy się z aktualnymi trendami dla twojej niszy.

Podłączymy Twój profil do aplikacji usprawniających jego zarządzanie.

Ponieważ największą moc przyciągania uwagi w mediach społecznościowych ma wideo pragniemy skupić się szczególnie na nim.

Oferujemy Ci usługę montażu Twoich nagrań i przygotowanie do publikacji na np. YouTube. Postaramy się sprawić aby Twoje wideo wciągało widza, było dla niego wartościowe i ciekawe od początku do końca. Wykonamy proste animacje, w których cały czas się doskonalimy aby w przyszłości móc oferować bardziej zaawansowane efekty.

Działając w mediach społecznościowych wystawiasz się na ocenę innych. Nie pozwól aby to powstrzymywało Cię od pokazania światu tego na czym się znasz.

Chodzi nam o to, że nasza pomoc nie ogranicza się wyłącznie do asystowania Ci w czysto technicznych i wizerunkowych sprawach. Jeśli tego zechcesz, to będziemy Cię także motywować do większej odwagi i śmiałości w kreowaniu Twojej marki w sieci. Osoby, które nie załamują się porażkami, z których pewność siebie i odporność na krytykę (nie licząc tej konstruktywnej, która ma coś ulepszyć) wręcz emanuje na ich profilach osiągają o wiele więcej. Jednocześnie podejmują wysiłek lepszego poznania potrzeb swych odbiorców i natychmiastowego reagowania na nie. Skutkiem tego skupiają wokół siebie wartościowych ludzi stając się dla nich inspiracją.